A felesége születésnapjára Jaskó készíttette ezt a hintát.:-)))
Engedjétek meg nekem, hogy külön blogbejegyzésbe helyezzem a Jaskó által leírt őszinte gondolatokat:
“Lehet, hogy nem találom el pontosan a kategóriát, mindegy, ide írom. Már régen szerettem volna erről a témáról írni, hát most megteszem:
Egy országos cukorbeteg találkozón hallottam ezt a kifejezést először. Indulóban furcsának tűnt, mert csak egy elcsípett szófoszlánynak tűnt. Ezt a kategóriát nem ismertem, addig soha nem hallottam róla. A hazafelé vezető úton sokat gondolkodtam és megértettem, mennyire valóságos ez a kifejezés, mennyire összekapcsolódik egy cukorbeteg ember mindennapjaival, életvitelével, akár a jövőjével is. Ez a szó, ez a kifejezés, a III típusú diabeteszes. Ez úgy értendő, hogy nem betegség kategória, hanem egy cukorbeteg társa, férje, felesége, aggódó családtagja, aki egy életen keresztül éli a beteg hozzátartozójával szoros kötelékbe fonódott sorsát. Nem keveset tesznek ők miértünk. Hol a háttérből, hol közvetlenül figyelnek minket, féltenek, aggódnak, próbálnak megóvni gondtól, bajtól, alacsony vagy éppen a magas cukortól. És mit teszünk mi „hálátlanok„? Sokszor zavar az aggódásuk, a féltésük. Talán
még sért is bennünket a figyelmeztető szavuk, intő tekintetük. Pedig tudjuk, hogy mindezt értünk és miattunk teszik. De milyen nehéz is korlátok között élni, milyen jó lenne szétverni azokat, de nem lehet. Ezeket nem ők szabják, alakítják, hanem maga az élet. Ők csak szeretnék megértetni velünk, hogy vigyázzunk, mert aki a korlátjait feszegeti, könnyen magára ránthat veszélyes dolgokat. A cukorbeteg élete, nem nagyon tűri a magányt, Társ nélkül, segítség nélkül a magunk erejéből nem sokra mennénk. Egyszerűen nem lennénk biztonságban. Olyanok ők, mint egy kályha a tánciskolában. Tőlük indulunk el és hozzájuk térünk vissza. Ételt, italt, gondoskodást, biztonságot, sőt sokszor még életet is adnak. Sokszor van részük örömben, amikor jól vagyunk, vagy sikeresen, talán szerencsésen megúszunk egy kócos helyzetet, de gondoljunk bele, milyen rettenet lehet számukra végignézni egy hypós merevgörcsben, tehete
tlenül vergődő szeretett társ szenvedéseit. Ők fogják a kezünk és vígasztalnak a bajban. Erőt, biztatást adnak, akár még új reményt, új célokat, amiért érdemes tovább élni, érdemes tanulni, betartani a szabályokat. Sokszor talán miattuk, értük nem adjuk fel, pedig de sokszor mondjuk ki magunkban, vagy éppen hangosan is, hogy elég. Elég a mindennapi szurkálásból, méregetésből, a vakságtól, a végtagelvesztéstől, a veseleállástól, az elbutulástól való félelemből. Ha pedig mégis bekövetkezik az elkerülhetetlen baj, ők ápolnak, vígasztalnak. Velünk sírnak, de sírnak titokban, is. Becsüljük meg és szeressük őket, mert nélkülük soha nem lenne egész az életünk. Merjünk elnézést és bocsánatot kérni, ha néha ingerülten utasítjuk el a segítségüket. Ők velünk és értünk vannak! Köszönjük ezt meg nekik!!!
Én naponta teszem.”
Őszinte, tiszta szép érzések és mennyire igazak!
Így igaz!
Csodálatosan megfogalmazott mondatok és minden szó az elsőtől az utolsóig így igaz.Mi is lenne velünk egyedül ??!!
Egyedül nagyon rossz lenne mindannyiunknak. Én is hálát adok az Istennek,hogy a családom segít és eltűri,hogy délutánonként,esténként veletek legyek!
Van egy, általam nagyon szeretett idézet a Kis hercegből: “… felelősséggel tartozol, ha számít rád egy hű barát…” Ezt még mindenképpen szerettem volna aleírtakhoz zárásképpen hozzátenni!
Köszönjük szépen!
Csodálatos mondatok és az igaz valóság!
🙂
Egyedül nem megy az biztos,van akitől nagyon sok segitséget kapok ,ugye Sárika !! Ha baj van kérdezhetek,panaszkodhatok,és ő már nyújtsa is a segitséget!!Nem beszélve a lányomról ,no az aztán ráncba szed :-)-segit méri a vércukrom,sajnos ő is cukorbeteg szegényem!!
Így van n Zsuzsika, nagyon rendes a családod és segítőkész. De a lányod története is mesébe illő ügyes és kitartó! 😀
Sárika én rólad is irtam ,legis legelőször:-) 😀
Köszönöm Zsuzsika nagyon aranyos vagy, vagytok.. 😀
Zsuzsának igaza van. Itt most csak a közvetlen családtagokról, hozzátartozókról írtam, de rajtuk kívül még nagyon sokan vannak olyan személyek, akikre bizton támaszkodhatunk a bajban. Ebbe a csoportba Sárikának előkelő helye van. Érdekes dolgot tapasztaltam. Az a kórházi osztály, ahová most járok néhány éve még egészen más módon viszonyult a cukorbetegekhez. Lássatok csodát. A néhány éve bekövetkezett főorvos váltást követően egy nagyon baráti, szinte már családias hangulat alakult ki a személyzet és a régi betegek között. Sokan, közöttük én is, ha arra járunk és van egy pár perc szabad időnk, fölmegyünk, beköszönünk és már megyünk is tovább. Ha kérdés van, válaszolnak. Ha kérés van, segítenek. De mosoly az mindig van és van kölcsönös bizalom és tisztelet. Tisztelet a gyógyítónak, tisztelet a betegnek és tisztelet az EMBERNEK! Az ember nem kap frászt a fehér köpenytől. A személyzetnek nem azért van tekintete, mert megköveteli, és tartja a 3 lépést, hanem azért, mert a munkájával, emberségével kiérdemelte azt. Ilyen közegben beteg és az eü. személyzet is jól érzi magát, gyorsabban gyógyul az ápolt. Sokszor olyan kevés kell, ahhoz, hogy ne érezzük magunkat kiszolgáltatott helyzetben, ne érezzük magunkat arctalan munkadarabnak. Ne felejtsük, mosolyra mindig mosoly a válasz
Igazad van jaskó! 😀
Van egy klub nálunk ahol egy mosoly a belépő !!!! 🙂
Igen szerintem is és nagyon megható.