Az általános véleménnyel ellentétben nincs enyhe és súlyos cukorbetegség. Csupán a betegség időbeli lefolyásávalkell számolnunk, és már a kezdetben fennállnak az egészséget, sőt magát azéletet veszélyeztető kockázati tényezők!Ne feledkezzünk meg, hogy eza betegség lassan, észrevétlenül, panaszt nem okozva évek alatt fejlődik ki, a diagnózis felállítása előtt már 8-10 évvel kezdődik ( a 2-es tip.cukorbetegség esetén). Akkor követjük el alegnagyobb hibát, hogy ha nincs panasz „csak egy kis cukrom van” hónapokat, sőt éveket várunk! Abban az esetben,ha a cukorbeteg a gondozó személyzettel együtt mindent megtesz, hogy optimális étkezéssel, lehető legalacsonyabbra csökkentse a testsúlyát, a vércukor, a vérzsír értékei, a vérnyomása normális határokon belül mozogjon jó esélye, van arra, hogy az életkilátásai ne romoljanak jelentősen.
Ne csak akkor vegyük komolyan amikor a szövődmények elkezdenek jelentkezni , hanem a kezdettektől fogva. Ez nem azt jelenti, hogy betegségtudattal kellene élni!!! Napi 4-5 alkalommal inzulint adó beteg is élhet teljes életet,csak az anyagcseréje azzal tartható egyensúlyban.Nagyon sok beteg van aki munkáját ugyanúgy ellátja inzulin kezelés mellett,mint korábban. Sajnos sok olyan beteg van ,aki azt hiszi,ha inzulint kell adnia akkor attól súlyos beteg((:-
Sajnos az baj , hogy nagyon sokan késön hiszik el, hogy ha nem figyelnek oda mekkora baj lehet. Biztos nehéz de legjobb az elfogadás és az együtt müködés sokat tud ez javitani az élet minöségen. Ez az én véleményem kivül álló ként….
Krisztike Te azért nem vagy kívül álló,mert a családban hallasz ezt-azt, nem?!
Igy van végül is .. Meg ismeresek több cukor beteget és figyelem a beszélgetéseket föleg mig várok a rendelöbe csuda érdekes dolgokat hallani idönként..
Én attól félek nehogy később inzulinos legyek,,azt nem értem mért vagyok én sokszor nagyon éhes kezdek félni?!!
Miért félsz annyira az inzulintól ???Sokkal jobb életminőséget lehet elérni az inzulin használatával !! A gyógyszert beveszed , de azt nem tudod , hogy a hatását kifejtette -e és nem csinál esetleg más problémát , gondolok a májra , gyomorra , vesékre !!! 🙄
Marikám most igazat adok,amikor nemrég bent voltam kórházban a főorvosnő is azt mondta lehet hogy az inzulinnal” jobban járna”!!
Természetesen van eset amikor az inzulin indokolt,de egy túlsúlyos 2-es típusú cukorbetegnél első lépésként nem az inzulin jön szóba,van más lehetőség,mivel tudott dolog az inzulin mellett már nehezebb a fogyás. Igaz a kevan már erre is van példa. Zsuzsika,ha az inzulin lenne javasolt akkor diabetológus orvos rögtön megjavasolta volna.