Októbert a  Székelykonyha remek levesével nyitom. A paradicsomos  bablevest kevésbé ismeritek, pedig laktató étel, finom és egészséges.
Gyerekkoromban nagymamám gyakran készítette, mert sok volt a kertben a paradicsom  és a bab.Akkor olcsó ételnek számított. Persze most is, ha valaki megtermeli akkor nem drága,de a piacon több mint 1000 forintba került a kifejtett bab. Nagyon egyszerű elkészíteni.

Hozzávalók:

  • 50 dkg zsenge szemes bab
  • 2 db.sárgarépa
  • 1 db fehér répa
  • fél liter sűrű házi paradicsomlé
  • egy csokor petrezselyemzöld, néhány levél zeller
  • egy kávéskanál pirospaprika
  • egy kisebb paradicsom
  • egy paprika
  • egy fej hagyma
  • egy teáskanál házi ételízesítő
  • egy ek. olaj
  • egy ek. világos rozs liszt

Elkészítés:

Feltesszük a a babot sós vízbe főni, belekarikázzuk a sárgarépát, a petrezselyem gyökeret.
Amikor felforr leszedjük róla a habot, majd belerakjuk az ételízesítőt, a zellerlevelet, egy egész hagymát, a paradicsomot, a paprikát,a petrezselyemzöldet csokorba kötve.
( a hagymát , ha belefőtt az íze kidobjuk a levesből.)

Amikor majdnem puha a bab, egy serpenyőben olajat hevítünk, rátesszük a lisztet és” világos”rántást készítünk ( amúgy sötét, mert a teljes kiőrlésű liszt barna), hozzáadjuk a pirospaprikát, felengedjük 2 dl hideg vízzel, majd hozzáöntjük a paradicsomlevet és jól kiforraljuk, majd hozzáöntjük a levesünkhöz és összefőzzük.
Tálaláskor tejföllel kínáljuk, valamint meg lehet szórni friss petrezselyemzölddel.
Lehet akár csipetkével is gazdagítani.

Jó étvágyat kívánok hozzá!

Tipp ! Aki édesebben szereti tehet bele egy kis cukrot,vagy édesítőszert.